O Nas

Nasza wizja

Bielany to jedna z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych dzielnic naszego miasta. Przyciąga mieszkańców nie tylko swoją dynamiką, ale też dużą ilością zieleni. To miejsce, w którym bogata historia styka się z nowoczesnością.

Stowarzyszenie Razem dla Bielan gromadzi osoby związane z tą dzielnicą i aktywnie działające w organizacjach pozarządowych. Dlatego dla członków naszego stowarzyszenia tak ważny jest jej zrównoważony rozwój i profesjonalne zarządzanie naszą dzielnicą.

Wśród naszych członków są miłośnicy i organizatorzy sportu, aktywiści miejscy działający na rzecz ochrony środowiska, kultury oraz lokatorów. Wspólnie działamy dla Bielan, aby nasza dzielnica stała się wymarzonym miejscem do życia.

Naszym głównym celem jest aktywizowanie mieszkańców do działania w lokalnych organizacjach działających na rzecz bielańskiej społeczności. Stowarzyszenie jest otwarte zarówno dla osób aktywnie działających w już istniejących organizacjach pozarządowych, jak i dla wszystkich innych, którym bliska jest idea budowania lokalnej społeczności przez oddolne inicjatywy mieszkańców.

Chcielibyśmy, aby stowarzyszenie Razem dla Bielan stało się dla mieszkańców naszej dzielnicy społeczną platformą porozumienia i komunikacji.

Nasz zarząd

Grzegorz Pietruczuk - przewodniczący 

Ukończył Nauki Polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W latach 1998–2002 był radnym Gminy Warszawa – Bielany. W latach 2004–2005 Szef gabinetu politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2006 r. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy (obecnie trzecia kadencja), w latach 2010–2014 Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jako Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany nadzoruje pracę: Wydziału Ochrony Środowiska, Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Zespołu Sportu i Rekreacji. Współpracuje z Delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Prywatnie zapalony sportowiec i aktywny tata.

Włodzimierz Piątkowski - skarbnik 

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. B. Doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wykładowca akademicki, dyrektor biura poselskiego Ryszarda Kalisza Posła na Sejm RP, konsultant prawny. Autor wielu opracowań prawnych w tym opinii, stanowisk, projektów ustaw, skarg do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz wniosków i skarg do Trybunału Konstytucyjnego RP.

Członek Rady Społecznej Szpitala w Dziekanowie Leśnym.

Jako Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany nadzoruje pracę: Wydziału Zasobów Lokalowych oraz  Wydziału Informatyki.

Sylwia Czerwonka - sekretarz

Magister rehabilitacji ruchowej(AWF Warszawa) z 14 letnim stażem pracy na stanowisku nauczyciel-rehabilitant (szkoła integracyjna). Zafascynowana działalnością organizacji pozarządowych szuka w nich innej drogi zawodowej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi (WAT Warszawa) oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania w sporcie (AWF Warszawa). Ukończyła też szereg kursów z zakresu podstaw prawnych funkcjonowania organizacji pozarządowych.

Od ponad 10 lat pracuje i działa na rzecz UKS G-8 Bielany.

Sport traktuje w kategoriach wartości. Prywatnie - żona oraz mama dwójki dzieci.

Katarzyna Cygler - członkini zarządu

Bielanianka z krwi i kości, fanka spacerów po Lesie Bielańskim i uroczych uliczkach Starych Bielan.

Na co dzień prowadzi Fundację Cały Świat w Twojej Dłoni, współpracuje z Polskim Radiem, gdzie prowadzi audycje kulturalne i projekty promujące artystów.

Producentka, organizatorka i pomysłodawczyni spektakli, wielu festiwali, imprez kulturalno-artystycznych. Aktorka i artystka mocno stąpająca po ziemi.

Artur Rola-Wawrzecki - członek zarządu

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, pracuje obecnie jako nauczyciel WF Szkoła Podstawowa nr 53.

Jest założycielem i prezesem MUKS Unia Warszawa oraz trenerem piłki nożnej.

Mieszka na Bielanach od roku 2000 wraz ze swoją żoną i synem.

Joanna Leszczyńska - członkini zarządu

Prezeska Stowarzyszenia "Mamy Czas" oraz założycielka Klub Mam i Tatusiów na Warszawskich Bielanach. Na co dzień aktywna i współczesna Matka Polka oraz lokalny społecznik. Działa na rzecz rodzin, a przede wszystkim tych bielańskich.

Statut Stowarzyszenia