Charytatywne Mikołajki „Otwórz Serce” już 24 listopada

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w drugiej edycji charytatywnych Mikołajek „Otwórz serce”, które odbędą się w dniu 24 listopada 2018 r. w godzinach 13.00-16.00 w Centrum Rekreacyjno–Sportowym przy ul. Lindego 20.

Na fali zeszłorocznego sukcesu tak i w tym roku chcemy dalej pomagać naszej lokalnej społeczności. O zeszłorocznej edycji pisaliśmy tutaj. Ponownie otwieramy serca i pomagamy Klarze i Igorowi.

Poznajcie Klarę

Klara urodziła się w kwietniu 2014 roku, zdiagnozowano u niej bardzo rzadki zespół genetyczny. Cierpi na padaczkę lekooporną, mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym, wadę wzroku i poważne zaburzenia karmienia (brak odruchu ssania, w wyniku czego odżywiana jest przez gastrostomię, tzw. PEG). Klara opóźniona jest psychoruchowo, w związku z czym wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, kinezyterapii, terapii wzroku, terapii neurologopedycznej, integracji sensorycznej, a także muzykoterapii.

Obecnie Klara znajduje się pod opieką przedszkola prowadzonego przez warszawskie Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”.

Więcej o Klarze przeczytacie tutaj, gdzie znajdziecie również kontakt do jej rodziców.

Poznajcie Igora

Igor ma 24 lata. Dotychczas był zdrowym i pozytywnym chłopakiem. 18 lipca 2016 roku podczas snu zachłysnął się, co doprowadziło do niedotlenienia i w konsekwencji śpiączki, która trwa do dziś. Dzięki temu, że jego organizm jest bardzo silny — cały czas widzi, słyszy i czuje. Każdego dnia walczy o wybudzenie.

Wsparciem w tej walce jest odpowiednia rehabilitacja i leczenie. Dzięki ludziom o dobrym sercu i zbiórce pieniędzy podczas imprezy jesteśmy w stanie pomóc mu wyrwać się ze świata snu, pozwolić powrócić do nas i znów cieszyć się życiem.

Więcej o Igorze i jego codzienności przeczytacie na dedykowanym profilu FB.

Otwieramy serce

Angażując bielańską społeczność zaplanowaliśmy na ten wyjątkowy czas wiele atrakcji dla całych rodzin, a w tym kiermasz ciast, pokaz sztuk walki, taniec, muzykę, wspólne tworzenie ozdób choinkowych ze Stowarzyszeniem „Mamy Czas” – Klub Mam i Tatusiów na Bielanach.

Liczba miejsc ograniczona! Szczegóły poniżej:

Bilety do odbioru w Stowarzyszeniu „Mamy Czas” od poniedziałku 19 listopada do piątku 23 listopada w godzinach 10.00-13.00 oraz w Siedzibie UKS G-8 Bielany na antresoli hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 263 ul. Szegedyńska 11 od poniedziałku 19 listopada do czwartku 22 listopada w godzinach 9.00-15.00.

> Dołącz do mikołajkowego wydarzenia na facebooku <

Podczas Mikołajek pojawi się również sam Mikołaj z wyjątkowymi prezentami dla dzieci. Więcej informacji o atrakcjach niebawem.

W programie wystąpią m.in. Zespół taneczny REX Dance, Stowarzyszenie JK Sport, Samba ParaisoZumba-„Domino”, Klub Judo Lemur, ATEMI Grupa Jodan, Salon fryzjersko-kosmetyczny StyLove, Happy Dance Studio i inni.

Najważniejszą rzeczą jest jednak oczywiście zbiórka pieniędzy na rzecz Klary i Igora. Do wylicytowania będą fanty, vouchery i inne ciekawe rzeczy oraz aktywności. Cały dochód z wydarzenia jest przeznaczony na potrzeby Klary i Igora.

Sprawmy wspólnie, aby tegoroczna edycja „Otwórz serce” odniosła jeszcze większy sukces niż zeszłoroczna. Wierzymy, że naszym spontanicznym działaniem możemy przyczynić się do poprawy komfortu życia Klary i Igora! Chcemy zarazić innych naszym optymizmem, radością i świąteczną zabawą.

Organizatorzy

Fundacja Siła Serca 

Stowarzyszenie Razem dla Bielan

Stowarzyszenie „ Mamy Czas” Klub Mam i Tatusiów na Bielanach

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*