Sprzeciwiamy się planom likwidacji znacznej części Bazaru Wolumen

Szanowni Państwo,

Po konsultacjach z mieszkańcami os. Wawrzyszew oraz w odpowiedzi na liczne uwagi ze strony mieszkańców naszej Dzielnicy, Stowarzyszenie Razem dla Bielan składa zdecydowany sprzeciw wobec planowanego przekształcenia terenu, na którym obecnie działa Bazar Wolumen.

Przedłożony do dyskusji publicznej Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla os. Wawrzyszew jest najważniejszym dokumentem dla tego obszaru – określa zakres możliwej zabudowy oraz przeznaczenie poszczególnych terenów oraz działek. Jako sąsiedzi Bazaru Wolumen przyjęliśmy ze zdziwieniem i przerażeniem, że to wpisane od zawsze w krajobraz Bielan miejsce handlu ma ulec daleko idącemu przekształceniu, co de facto doprowadzi do jego likwidacji w obecnej formie.

Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec:

  • przebudowy głównej części targowiska w zaproponowanej w Planie formie (9U-H, 10U-H),
  • propozycji przeznaczenia tego terenu pod zabudowę o charakterze biurowym,
  • ograniczenia powierzchni handlowej wyłącznie do powierzchni lokali usługowych zlokalizowanych na parterze tychże budynków,
  • zmniejszenia powierzchni obecnego targowiska o 2/3 powierzchni targowej i wydzielenie placu targowego jedynie od strony ul. Wolumen/ al. Reymonta (11KP-P).

Bazar Wolumen na trwałe wpisał się w historię naszej dzielnicy – dla wielu mieszkańców Bielan jest miejscem ważnym i sentymentalnym, a nawet można by powiedzieć kultowym.

Bazar Wolumen jest przez wielu mieszkańców Bielan postrzegany jako handlowe serce naszej dzielnicy.

Bazar Wolumen to miejsca pracy samych handlowców, kupców oraz rolników, ale także osób z nimi współpracujących.

Bazar Wolumen to przede wszystkim miejsce zaopatrzenia w świeżą, dobrej jakości żywność oraz wszelkie inne potrzebne artykuły w przystępnych cenach.

Nie zgadzamy się na zmiany proponowane w przedłożonym Planie.

Nie chcemy kolejnych betonowych konstrukcji, ani pogorszenia i tak już trudnej sytuacji parkingowej w okolicy oraz zniszczenia tej części Bielan przez nieprzemyślane decyzje administracyjne.

Proponujemy pozostawienie tego terenu w obecnej formie bądź umożliwienie dalszej modernizacji tego miejsca przy pomocy środków własnych jego obecnych użytkowników.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*