Omijana szerokim łukiem „patelnia” wymaga remontu

Grupa inicjatywna stowarzyszenia Razem dla Bielan podczas zbiórki podpisów mieszkańców pod wnioskiem o remont placu zabaw oraz montaż hali pneumatycznej na szkolnym boisku. Na zdjęciu: Marcin Włodarczyk, Krystian Lisiak, Grażyna Kacprzak, Alicja Rybicka i Monika Szadkowska.

Plac zabaw przy Broniewskiego 97, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 289 im. H. Sienkiewicza, mimo że jest jednym z większych w tej części Bielan to wcale nie cieszy się dużą popularnością. Grupa inicjatorów ze stowarzyszenia Razem dla Bielan złożyła więc wniosek, z podpisami mieszkańców najbliższych okolic, aby plac zabaw odnowić.

Zależy nam przede wszystkim na tym, aby wymienić nawierzchnię na bezpieczną i przyjazną w użytkowaniu. Chcielibyśmy również wprowadzić na plac zabaw nieco zieleni. Naszym zdaniem niezbędne jest nasadzenie drzew, które dadzą więcej cienia w słoneczne dni. Obecnie plac zabaw jest tak zwaną „patelnią”, na której ciężko wytrzymać w upalne dni – mówi jedna z inicjatorek zbierania podpisów Grażyna Kacprzak. Podczas zbiórki podpisów inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem i poparciem mieszkańców, którzy opowiadali, że ze względu na niską funkcjonalność istniejącego placu zabaw zmuszeni są często szukać innych placów dla swoich pociech na terenie sąsiednich osiedli.

Drugą częścią wniosku, pod którym inicjatorzy zbierali podpisów jest prośba o zamontowanie hali pneumatycznej (tzw. „balona”) nad boiskiem szkolnym Szkoły Podstawowej nr 289 im. H. Sienkiewicza przy ulicy Broniewskiego 99A tak, aby dzieci miały możliwość uprawiania sportu w dogodnych warunkach przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Jak do tej pory, dzięki projektowi wdrażanemu przez zastępcę burmistrza Grzegorza Pietruczuka, hale takie stanęły na boisku „Syrenka” w Parku Olszyna oraz na „Orliku” przy ulicy Rudzkiej. Dzięki staraniom wiceburmistrza oraz wsparciu dyrekcji Szkół obiekty takie powstaną również na szkolnych boiskach przy ul. Aspekt, Szegedyńskiej i Samogłoski. Widząc strategię, w myśl której na innych osiedlach powstają takie hale, inicjatorzy akcji zwrócili się również z wnioskiem o uwzględnienie w tego typu planach również Szkoły nr 289 na Piaskach.

Paweł Wrocławski

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*