Piknik Rękodzieło w Wielkim Mieście – nasze wrażenia

Jak wygląda rękodzieło w wielkim mieście? Kolorowo i przesympatycznie. Przekonali się o tym dzisiaj członkowie naszego stowarzyszenia podczas pikniku na Kępie Potockiej. W jakże klimatycznym zielonym miejscu na bielańskiej mapie swoje stragany rozstawili lokalni artyści, a znalazły się na nich różnorodne rękodzieła – od piórnika w kształcie lisa, po ceramiczne naczynia i pluszowe koty. Pragnienie można było ugasić przy wózku ze świeżą lemoniadą czy budce z mrożoną herbatą.

Piknik w tak magicznym miejscu, jak Park na Kępie Potockiej nie ma możliwości się nie udać i tak też było w tym przypadku. Dużo dzieci bawiących się ze słoniem czy uczących się ręcznych wyrobów na warsztatach oraz dorośli kupujący rękodzieła od wystawców i odpoczywający w cieniu drzew. Tam gdzie dzieje się życie Bielan tam nie mogło zabraknąć i nas!

Wspólnie z wiceburmistrzem Grzegorzem Pietruczukiem aktywiści Razem dla Bielan rozdawali stowarzyszeniową gazetę oraz rozmawiali z mieszkańcami na różne dzielnicowe tematy. Czy uważacie, że takie małe pikniki dla lokalnych artystów i twórców rękodzieł należy kultywować oraz organizować w innych rejonach Bielan? Dajcie nam znać na w komentarzu, na maila czy pisząc na facebooku!

Galeria z pikniku:

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*