Bielański Piknik Archeologiczny na Dewajtis

W niedzielę 28 maja przy Dewajtis 3 organizujemy BIELAŃSKI PIKNIK ARCHEOLOGICZNY! Przeniesiemy się w czasy przełomu XVII i XVIII wieku! Weźmiemy udział w przygotowaniu charakterystycznych dla tych czasów potraw, będziemy mogli wcielić się w rolę garncarza oraz wziąć udział w wykopaliskach archeologicznych!

Miejsce wydarzenia nie jest przypadkowe! W zeszłym roku minęło 375 lat odkąd Sejm Rzeczypospolitej potwierdził przywilej króla Władysława IV na fundację eremu kamedułów! W związku z tym przewidziano możliwość historycznego spaceru z przewodnikiem po Klasztorze! Będziemy mogli wziąć również udział m.in. w pokazie procesu warzenia piwa oraz miodu, dostępna będzie degustacja wyrobów zielarskich a w sprawach związanych z zabytkami będziemy mogli porozmawiać z konserwatorem zabytków. Atrakcji będzie jednak znacznie więcej! Przybywajcie w niedzielę, będziemy czekać na Was od godziny 12:00!

W imieniu naszego stowarzyszenia oraz inicjatorki wydarzenia, Członkini Razem dla Bielan zawodowo zajmującej się archeologią Aleksandrą Orłowska i współorganizatorów: Proboszcza Parafii Bł. E. Detkensa oraz Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce serdecznie zapraszamy! Nie może Was zabraknąć!

Miejsce pikniku: ul. Dewajtis 3
Czas: 28.05.2017, godz. 12:00-15:00.
Partnerzy akcji: Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, AG Complex oraz Przedsiębiorstwo Organizacji Turystyki Rekreacji i Sportu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*