Zazielenienie Piasków – projekt do Zupy Pomysłów

Autor projektu: Elżbieta Urbańska

Opis projektu: Osiedle piaski liczy już sobie 47 lat. Zieleń posadzona w tamtych latach, a szczególnie krzewy, już się zestarzała i radykalne cięcia niedużo dają. Należy posadzić nowe krzewy i drzewa. Ponieważ zimy są mroźne, potrzebne są rośliny wytrzymałe na niskie temperatury. Proponuje posadzić Kielichowce Wonne, które kwitną w czerwcu do przymrozków czy bzy kwitnące wiosną, ze względu na koszt wywozu jesienią liści, widziałabym drzewa iglaste pochodzenia krajowego jak świerki czy sosny. Jesienią dobrze byłoby dosadzić roślin cebulowych ( tulipany, cebulice, szafirki itp.). Żeby mieszkańcy mogli odpoczywać w otoczeniu zieleni, przydałyby się ławki.

Jakie realizacja projektu wpłynie na mieszkańców i/lub okolicę: Na Osiedlu Piaski co roku przybywa zieleni. Mieszańcy z przyjemnością odpoczywają na tzw. łonie natury. Korzystają z każdej wolnej ławki, a nawet na placach zabaw rozkładają leżaki czy koce. Dosadzenie pachnących krzewów na pewno spowodowałoby uśmiech na twarzach, a także większa ilość zieleni to czystsze powietrze. Nie każdy z mieszkańców ma działkę i możliwość wyjazdu z miasta, a większość z nich można zaliczyć do grupy seniorów. Ludzie Ci z radością korzystają z możliwości wypoczynku jaki oferuje im osiedle.

Przewidywany kosztorys projektu: Przewidywany koszy roślin uzależniony jest od ich wielkości. Średnio licząc na roślinę potrzebne jest ok 50,00 zł, a na cebulki kwiatowe ok 0,50 zł. Projekt zostanie zrealizowany w takiej wielkości na jakie pozwolą zebrane środki.

Jak autor chce zaangażować się w realizację projektu: Jestem w stanie z pomocą mieszkańców i Komisji Zieleni przy Radzie Osiedla Piaski posadzić te rośliny. Nic się nie zmarnuje.

Więcej o akcji na stronie internetowej www.razemdlabielan.waw.pl/zupa-pomyslow

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*