Bielańska Zupa Pomysłów – startujemy na Piaskach

Stowarzyszenie Razem Dla Bielan podejmuje się organizacji nowego projektu, pierwszego takiego w naszej dzielnicy, a którym jest Bielańska Zupa Pomysłów. Czym jest ta zupa? Dokładnie tym, co mówi sama nazwa, czyli ciepłym pożywnym posiłkiem, a dodatkowo okazją do spotkania się mieszkańców, podczas którego można omówić, jak najlepiej budować lokalne społeczeństwo i rozwijać okolicę. Mieszkańcy, którzy mają swoje pomysły, na to co można zmienić, poprawić czy ulepszyć zgłaszają je w ramach takiej osiedlowej edycji Zupy Pomysłów. Następnie spotykają się przy misce ciepłego posiłku, wysłuchują autorów zgłoszonych projektów, wybierają najlepszy z nich w drodze głosowania oraz wspólnie organizują fundusze na jego realizację.

Projekt Zupa z powodzeniem sprawdził się w krajach takich jak Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania, a obecnie raczkuje w Europie Zachodniej. W Polsce pierwsza edycja miała miejsce w Krakowie, gdzie wygrał projekt parku kieszonkowego, czyli niewielkiej, wypełnionej roślinnością i małą architekturą przestrzeni miejskiej pomiędzy budynkami. Jego twórcy planują zasadzić tam specjalne rośliny, które wabią motyle.

Jak to wygląda od kuchni? Pierwszy etap, czyli ogłoszenie Bielańskiej Zupy Pomysłów właśnie wykonaliśmy. Na stronie internetowej akcji www.razemdlabielan.waw.pl/zupa-pomyslow już teraz możecie przeczytać o naszym projekcie oraz zgłosić własne pomysły za pomocą dostępnego tam formularza. Co dalej? Niedługo uruchomimy punkt, w którym będzie można wypełnić i zostawić papierowe wersje formularzy. Na początku maja poinformujemy Was o tym, kiedy oraz gdzie odbędzie się spotkanie przy zupie, podczas którego odbędzie się plebiscyt zgłoszonych projektów. Informacje o tym będą dostępne na stronie, jak i w formie plakatów, które rozwiesimy w okolicy. Do tego czasu będziemy analizować zgłaszane przez Was projekty pod kątem wykonywalności oraz zgodności z regulaminem, a na tydzień przed plebiscytem ogłosimy, które trafią do finału.

Pierwsza edycja Bielańskiej Zupy Pomysłów odbędzie się na Piaskach. Wszelkie zgłaszane projekty muszą dotyczyć wyłącznie tego obszaru. Koordynatorką akcji jest mieszkanka tego osiedla, Wasza sąsiadka i Przewodnicząca Zarządu Samorządu Mieszkańców Piaski Monika Szadkowska. Nie martwcie się, bo mamy już w planach edycje na kolejne rejony Bielan!

Podsumowując, nasza akcja to zastrzyk gotówki na rozwój twojego osiedla i to od Ciebie zależy, jaki obierze on kierunek. Może to być zasadzenie kwiatów na osiedlu, zakup gier planszowych do ośrodka kultury czy nawet organizacja sąsiedzkiego pikniku. Ciepła miska zupy oraz integracja z sąsiadami to dodatkowe zalety projektu.

Masz już pomysł na to, co można zrobić? Nie czekaj i zgłoś go już dzisiaj!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*