Petycja o skwer im. Maryny Falskiej

Maryna Falska – wybitna nauczycielka i działaczka społeczna, postać, która z racji pełnionej przez siebie funkcji, jak i nadzwyczajnych cech charakteru już na zawsze wpisała się w historię dzielnicy oraz pamięć mieszkańców, których przecież wiele pokoleń sama wychowała!

Nikt, tak jak ona, zasługuje w tym miejscu na upamiętnienie przez nazwanie jej imieniem skweru przy ulicy Schroegera! Podpisz petycję online: www.petycjeonline.com/skwer-im-maryny-falskiej

Obecna dyrekcja Domu Dziecka nr 1 „Nasz Dom” im. Maryny Falskiej podjęła się bardzo trudnego zadania przeprowadzenia petycji wśród swoich wychowanków! Udało zdobyć się 115 podpisów, wiele z nich wśród wychowanków z lat 50-tych! Pomóżmy i dołóżmy swoją cegiełkę również elektronicznym podpisem pod petycją,do której link znajduje się powyżej! Maryna Falska jest postacią, która jak żadna inna, zasłużyła na upamiętnienie właśnie w tym miejscu!

Dom Dziecka nazwany imieniem Maryny Falskiej jest integralną częścią Bielan, już od czasów przedwojennych. Ona sama zaś oddała temu miejscu swoje serce i poświęciła dla niego swoje życie, już na zawsze wpisując się w historię dzielnicy. Przez szacunek do tej osoby oraz do miejsca, które stworzyła, naszym obowiązkiem jest interweniować w takich sytuacjach jak obecna. Jako stowarzyszenie Razem dla Bielan zorganizowaliśmy w tej sprawie petycję online. Mam prośbę do mieszkańców dzielnicy, aby licznie się na nią wpisywali. – zaznacza przewodniczący naszego stowarzyszenia Grzegorz Pietruczuk.

Więcej informacji na temat zorganizowanej petycji oraz postaci Maryny Falskiej przeczytacie tutaj: www.warszawskiebielany.pl/skwer-im-maryny-falskiej

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*